İnsanın emekleme evresinden yürüme evresine geçtiği mucizevî an kendi bedenini tanıma ve ona güvenme olgusuyla yakından ilişkilidir. Bu ilk adımlar insanın kendi bedeni ve bedensel faaliyetlerine hükmetmeye başlayarak merak eden, keşfeden ve sorgulayan bireylere dönüşme sürecindeki ilk geçit, özgürlüğe attığı en anlamlı adımdır. Biz de bu felsefeyi aklımızdan hiç çıkarmadan attık ilk adımlarımızı, hem de küçücük bir atölyede... Bu süreçte kötü deneyimlerin aslında en büyük kazanımlar olduğunu öğrenerek ayakkabı tasarlamaya, üretmeye, hayal ettiklerimizle gerçekler arasında mesafeler olunca hiç yorulmadan sil baştan yapmaya, tek bir modeli en iyi ve doğru halini yakalayana kadar yüzlerce kez sıfırdan yapmaya devam ettik. 

 

*Bu yüzden DanceSpica'da dans için uygunluğu çok kez denenmiş, az, öz ve şık modeller bulacaksınız.

Bizim için sonuçtan önce süreç geldi hep, çünkü sürecindeki zorluklara ne kadar tahammül ederseniz sonuç da o kadar iyi oluyor ve başarı anlamlı hale geliyor. Bizim için sürecin zor olmasının en temel nedenlerinden birisi teknolojinin alıp başını gittiği, seri üretim ve fabrikasyon ürünlerin neredeyse üretildiği an satılmaya başlandığı bu çağda ayakkabıcılığı ve ayakkabı üretimini usta-çırak ilişkisi ve el emeğine dayanan bir meslek olarak görmemizdi. 

*Bu yüzden DanceSpica atölyelerinde üretilen hiçbir ayakkabı milyonlarcasından biri değil, tamamı EL YAPIMI, en ÖZGÜN ve size ÖZEL olandır. 

Bizim için belli bir konuda uzmanlaşma derin odaklanma anlamına gelmektedir ki bu da uzun vadede kaliteyi beraberinde getirecektir. Amatör bir ruhla başladığımız bu işte en titiz ve detaycı olduğumuz konu, bizi diğer üreticilerden ayıran en temel farkımız ORTOPEDİK dans ayakkabıları üretiyor olmamız ve ayakkabılarımızda kullandığımız topuk açısının PATENTLİ olmasıdır. İdeal bir dans ayakkabısı 40 derecelik ortopedik bir eğime sahip olmalı, ayak boşluğunu iyi doldurmalı ve ağırlığı topuk ve pençeye efektif olarak dağıtmalıdır. Böylece ağırlık her zaman doğru yerde kalacak ve denge merkezi çok değişmediği için denge kayıpları yaşanmayacaktır. Türkiye'de bu kriterlere sahip TEK dans ayakkabısı markası olmanın yanısıra İLK KEZ kadın ayakkabılarında small-medium-large kalıplar kullanarak ölçü dahi almadan denizaşırı ülkelerdeki müşterilerine kusursuz oturuma sahip dansayakkabılarıüretmiştir.

*Bu yüzden DanceSpica uzun yıllardır SADECE dans ayakkabısı üreten, bu işi ciddiye alarak daha rahat, dans için doğru açılara ve ortopediye sahip ve görsel olarak güçlü tasarımlar üretmeye kendini adayan ve tüm öz kaynaklarını daha iyisine ulaşmak için kullanan bir firmadır. 

UNUTMAYIN. Dans ayakkabısı görünümündeki her topuklu ayakkabı dans ayakkabısı değildir!

İster amatör, ister profesyonel olarak dans ediyor olun, öncelikle satın aldığınız ayakkabının sizi dengede ve konforlu bir şekilde dans ettireceğinden emin olun. Bizim için sizlerden gelen en memnun edici yorum hayatında bırakın topuklu ayakkabıyla dans etmeyi, yüksek ökçeli ayakkabı dahi giymeye alışık olmadığını söyleyenlerin ayakkabının ağırlığını hissetmeden, sanki çıplak ayakla dans ediyormuşcasına rahat, dengeli ve özgür hissettikleridir. 


*Bu yüzden DanceSpica için KONFOR ve DENGE tasarımdan önce gelir.

Biz yaptığımız işte kendimize, ayakkabılarımız ve sizin aranızdaki ARACILIK misyonunu biçtik. Bu misyonu yerine getirirken aklımızdaki en önemli soru sizlere nasıl daha iyi ve hızlı hizmet verebileceğimizdi.  Bizim için ne kadar çok kişiyi memnun ettiğimiz veya sorununu hızlı bir şekilde çözdüğümüz ne kadar çok sattığımızdan önce geldi hep.

*Bu yüzden DanceSpica'da müşteri, ürün satın alınıncaya kadar değil alındıktan sonra da değerli ve önemli olmaya devam eder. Bizim için ürün satışından sonraki süreç daha hassas ve kırılgandır. Bizi yıllardır tanıyor gibi hissetmenizin ve yakın bulmanızın nedenlerinden biridir bu.

Uzun yıllardır dans ayakkabısı üreten; rahatlık ve dengesi, kalitesi ve özgün modelleriyle marka bilinirliğini ülke sınırları dışına taşıyarak DÜNYA MARKASI olan DanceSpica bugün tüm dünyada profesyonel ve amatör dansçıların tercih ettiği ve güvendiği markalardan biri olmuştur.